مقالات آموزشی

 

 

 1. بازاریابی پست الکترونیک. هرروز بیش از ۹۰۰میلیوننفر از پست الکترونیک جهت ارسال و دریافت پیام استفاده می کنند. هنوز موثرترین روشرسیدن به تعداد انبوه مشتریان بالقوه و تقویت ارتباط با آنها، استفاده از پستالکترونیک است. طراحی و ارسال خبرنامه های الکترونیکی از مهم ترین و شاید حیاتیترین نیازهای تجارت های برخط است و ابزار ها و روش های تولید و ارسال خبرنامه ها،بسیار قدرت مند شده اند.
 2. وبلاگ نویسی. تا قبل از پدیده وبلاگ، مشتریان امکانو توفیق ارتباط نزدیک با ارائه کنندگان خدمات و محصولات را نداشته اند. وبلاگنویسی، به ایجاد اعتماد،کمک زیادی می کند و به مشتریان اجازه می دهد با بالاترینرده های مدیریتی شرکت ها، ارتباط نزدیک برقرار کنند. وبلاگ نویسی به بازاریاب هاکمک می کند که داستان خود را در یک محیط باز و غیر رسمی که برای مشتریان حالت شخصیدارد، بیان کنند و بتوانند برای ارائه کننده خدمات،کف بزنند یا شکایت کنند.
 3. آر اس اس. سالها قبل می بایست وب سایت های متعددی را بازدید می کردیم تا بتوانیماطلاعات مرتبط با خودمان را پیدا کنیم. امروزه، اطلاعات به روز و مرتبط، از طریقRSSبه طور مرتب و روزانه از طرف اینترنت برای ما ارسال می شوند. مشتریان می توانندجهت دریافت اطلاعات مرتبط با خودشان، آبونه شوند و این اطلاعات را به محض به روزرسانی شدن، دریافت کنند و در زمان و نیروی خود صرفه جویی نمایند.RSS به بازاریاب هاکمک می کند تا یک جریان دائمی از اطلاعات به روز را از طریق اینترنت به مشتریان خودبرسانند.
 4. هر چند که توقع می رود تا سال ۲۰۱۰این روش بازاریابیبه استفاده انبوه برسد ولی امسال نیز رشد حوبی داشته است. ما دوست داریم به دیگرانگوش دهیم و بشنویم. تا قبل از این، اینترنت مجموعه عظیمی از متن بود که از بس بهآنها نگاه می کردیم، خسته می شدیم. امروز می توانیم به متخصصین صنعت در موضوعات خاصو به مصاحبه های آنها با میهمانانشان و دریافت ترفندهای مفید، گوش دهیم. پادکست بهما کمک می کند تا محتوای اینترنت را در خانه، محل کار و یا حتی در حال مسافرت درقطار، هواپیما، و یا حتی کوهنوردی، استفاده کنیم.
 5. نظر سنجی های بر خط. اینخدمات به شما امکان دریافت بازخور از بازدیدکنندگان را به سادگی و سرعت زیاد می دهدو برای تجارت های کوچکی که بودجه برای تحقیقات بازار ندارند مناسب است. نظر سنجیهای بر خط می توانند باز خور از مشتری و کارمندان را فراهم سازند. امروزه، ایجادچنین نظر سنجی های بر خط به سهولت وجود دارد و شما می توانید به راحتی آنها را اجراو از نتیجه آنها استفاده کنید.
 6. محتوای چندرسانه ای. امروزه دسترسی به اینترنتپر سرعت در اکثر مناطق فراهم شده است. این ارتباط های پر سرعت به ما اجازه می دهندتا از محتوای چندرسانه ای حجیم که دسترسی به آنها از طریق اینترنت تا ۵سال پیش غیرممکن بود، استفاده کنیم. یکی از فراگیرترین این نوع محتوا، ویدئوی دیجیتالی است.هرکسی امروزه به راحتی می تواند تکه ای فیلم ویدئویی بسازد و آن را از طریق اینترنتبه نمایش گذارد. و ما هم آن را دوست داریم که تماشا کنیم. اینگونه وب سایت هائی کهاقدام به پخش محتوای ویدئویی می کنند، ترافیک بازدید کننده بسیار زیادی خواهندداشت.
 7. سایت های اجتماعی. معمولا به عنوان پاتوق جوانان مورد استفاده قرار میگیرند، مانند سایتهایmyspace.com، www.bebo.com ، www.facebook.com ، کهمعمولا از داشتن میلیون ها بازدیدکننده و عضو، بهره مند هستند. امروزه بازاریاب هابه ارزش اینگونه سایت ها پی برده اند و در محدوده های تخصصی تر نیز، اینگونه سایتها در حال شکل گیری هستند. امروزه سایتهای اجتماعی برای مادران، کودکان، دانشجویاندانشگاه، حرفه ای ها و بسیاری از قشرهای اجتماعی دیگر وجود دارند. اینگونه سایت ها،محفل هایی جهت همفکری افرادی که تفکرات مشابه دارند ایجاد می کنند تا آنها اینتفکرات، ایده ها، منابع، تجارب، تصاویر، ویدئو، موسیقی و هر چیز مشترک دیگر را باسایرین به اشتراک بگذارند.
 8. دهان به دهان. امروزه بازاریابی دهان به دهان درحال رشد بسیار سریعی است. بازاریاب ها درک کرده اند که قدرت ۱۰مشتری که در پاتوقهای خود از خدمات آنها تعریف مثبت کنند، بسیار زیاد است و بسیار قیمتی است. حتیاستفاده از وبلاگ جهت اعلام در سطح وسیع تر نیز بسیار موثرتر خواهد بود. بسیاری ازتجارت ها در حال کم کردن بودجه تبلیغات سنتی خود و اختصاص آن به جلب بیشتر مشتریانفعلی خود هستند به این امید که آنها از طریق دهان به دهان، خدمات آنها را تبلیغکنند و حتی امکاناتی نیز برای اینگونه مشتریان که راحت تر این کار را انجام دهند،فراهم می کنند.
 9. موتورهای جستجو. پس ازEmail، جستجو پر کاربردترین ابزار مورداستفاده در اینترنت است. به همین دلیل، موردتوجه بسیاری از بازاریاب ها و بنگاه هایتبلیغاتی است. وب سایت و تجارت بر خط شما زمانی موثر خواهد بود که مشتری ها بتوانندآن را از میان میلیون ها وب سایت و تجارت مشابه، در جهان دیجیتالی، پیدا کنند. اکثرمردم جهت رسیدن به آنچه در اینترنت نیاز دارند، از موتورهای جستجو استفاده می کنند.بهینه سازی و تنظیم وب سایت شما به گونه ای که کسانی که کلمات مرتبط با تجارت شمارا جستجو می کنند، بتوانند وب سایت شما را پیدا کنند، برای تجارت بر خط شما، حیاتیاست.
  یک طرح بازاریابی موفق، آمیزه ای از انواع روشهای فوق را به کار خواهد بست. اینطور نیست که بگوئیم، این یکی یا آن یکی روش بهتر است. بازاریاب حرفه ای برای خوداستراتژی مشخصی جهت تولید محتوی به شکل های مختلف و توزیع آن از طریق کانالهایمختلف اطلاع رسانی جهت رساندن اطلاعات به طیف گسترده ای از مخاطبان، تدوین می کند.
 

اطلاعات تماس

 

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
021-88146121
  www.hpmobin.ir
 تهران خیابان شریعتی نبش خیابان پلیس پلاک ۶۳۳ واحد یک