مقالات آموزشی

 

1. انتظار بیش از حد طولانی برای راه اندازی یک محصول / خدمات :
 
هنگامی که شما شروع به وبلاگ نویسی و ساخت پادکست برای مخاطبان می کنید ، بعد از ماه ها یا سال ها خدمات چشمگیری ارائه نداده اید و محصول یا خدماتی را برای فروش نگذاشته اید.
دلایل متعددی برای این افراد ممکن است وجود داشته باشد :
 
• برخی از مردم منتظر مقدارحضور و بازدید بیشتر مردم برای ارائه خدمات متفاوت هستند .
• برخی از افراد زمانی برای تهیه ویدئو و ساخت محصولات برای وبلاگ را ندارند.
• برخی دیگر از افراد دچار ترس هستند. آن ها نگرانند که کسی محصولاتشان را خریداری نکند.این افراد نمی خواهند بعد از مدت طولانی شکست بخورند.
 
به هر دلیل این یک تله کشنده می باشد.اگر شما یک کسب و کار اینترنتی را شروع کرده اید ، باید بدانید که نیاز به رسیدگی خطرات این راه را دارید.یکی از بزرگترین ریسک ها این می باشد که شاید چیزی تولید کنید که هیچ کس خریداری نکند.
به این موضوع توجه داشته باشید که معمولا کار های اول و تولیدات اول زیاد خوب نمی شوند ، اما با گذر زمان روند تولیدات و محصولات بهبود پیدا می کنند.
 
 
2. حل مشکلات کم اهمیت :
بیش از حد نگران مشتریان و حل مشکلات نباشید. بعضی از افراد زمان خود را برای حل مشکلاتی می گذارند که کسی نمی بیند در این صورت زمان را از دست می دهند و کسب و کار آن ها شکست می خورد.شما باید زمان خود را صرف مسائل مهم تری مانند تولید محتوا و محصولات کنید.
 
 
 
3. گوش نکردن به مشتریان :
از کجا متوجه می شوید که مشکلی که حل کردید یا محصولی که ارائه دادید، مفید بوده است یا خیر ؟
به مشتریان خود گوش دهید.
تنها به کسانی که تعریف می کنند گوش ندهید.نظرات منفی آن ها را گوش دهید.به کسانی گوش دهید که در مورد یک محصول اعتراض دارند و به دنبال چرا ها باشید.
به دنبال خدمات ظاهری به مشتریان نباشید. شما همه ی جواب ها را ندارید و مشتریان اغلب درست می گویند پس به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید. Business شما بدون مشتریان پیش نخواهد رفت.
 
 
 
4. متفاوت نبودن به اندازه ی کافی :
در اکثر فروشگاه های اینترنتی مشتریان گزینه های زیادی برای انتخاب دارند.اگر کسب و کار شما در رقابت با این مارکت ها می باشد ،پس برای جذب مشتریان باید دلایل و شرایط های متفاوت داشته باشید.
اغلب افراد تازه کار در عرصه ی online business  به سراغ  موضوع های محبوب و اساسا به دنبال تقلید از سایت های برتر هستند.آن ها فکر می کنند که اگر مطالب و محصولات آن ها را به اشتراک بگذارند ،روزی به آن ها می رسند.
اما می توانید درخواست مشتریان را پیگیری کنید.قبل از اینکه مشتری به سایت شما بیاید و از خود بپرسد چه چیزی در این سایت به درد من می خورد یا کار این سایت چه چیزی هست.خودتان پاسخگوی این سوالات باشید.
نباید انتظار داشته باشید که مخاطبان در رقابت بین یک ساخت شناخته شده و یک سایت سطح پایین تر حتی اگر محصولات شما بهتر باشد،سایت تازه کار را انتخاب کنند.بهترین رقابت در متفاوت بودن و رقابت ذهنی با ایده های جدید می باشد.
 
 
 
5. انتخاب موضوعی که در مورد آن اطلاعات کامل ندارید :
باید توجه کنید که  اگر روی موضوع خاصی تمرکز می کنید باید اطلاعات کاملی از آن داشته باشید.در یک عرصه ی مشترک کسی که اطلاعات و علم بالاتری داشته باشد برنده است.
هر کس در زندگی یک سری علایق دارد .اما بین این موارد گزینه ای را انتخاب نمایید که تجارب و اطلاعات بیشتری در مورد آن دارید.
اگر موضوع خود را دوست دارید پس دست به کار شوید ! تلاش کنید و خلاقیت به خرج دهید تا موفق شوید.
 
 
 
6. شروع با انتظارات بسیار اشتباه :
این آسان نیست، آن را نمی توانید سریع انجام دهید.
برنامه ریزی و طراحی یک کسب و کار موفق یک تعهد بزرگ می باشد.شما تا زمانی که جهان را نگشته باشید نمی توانید آن را آغاز کنید.اگر شما یک کار تمام وقت را شروع کنید این عمر سخت و سخت تر می شود.
اگر هفته ای یا ماهانه چند ساعت زمان بگذارید احتمالا شکست می خورید. این حقایق سخت می باشد. هیچ موفقیت یک شبه ای وجود ندارد.ممکن است چندین بار طرح خود را از اول بنویسید.
از خود بپرسید : آیا این نظر و ایده ارزش این را دارد که یک سال زمان برای انجام آن در نظر بگیرم و آیا بعد از یکسال زمان آیا ایده ی من جایگاهی خواهد داشت ؟
صحبت با برخی از کار آفرینان و گرفتن راهنمایی از آن ها می تواند به شما کمک کند تا جدول زمانبندی خود را دقیق تر کنید.
 
 
7. تفکر زیاد ، عمل کم :
همه  این موضوع را می دانند ! . پس به توضیح بیشتر نمی پردازم.
"یک نابغه 1 درصد فکر می کند، 99 درصد عرق می ریزد" _ توماس ادیسون
 
 
 
8. تنهایی پیش رفتن :
هیچکس نمی تواند در business به تنهایی موفق شود.دوستان کار آفرین به شما اجازه ی ترک کار در صورت وجود مشکلات گسترده را نمی دهند. با حضور دوستان و افراد کار آفرین می توانید مسمم تر قدم بردارید و تلاش کنید.آن ها می توانند به شما در کلیه ی امور راهنمایی دهند و در کار آفرینی کمک کنند.
دیدار با دوستان کار آفرین را هرگز فراموش نکنید.
 
 
9. یک وبلاگ یک کسب و کار اینترنتی نیست :
همیشه به یاد داشته باشید : یک وبلاگ یک business نیست !
یک وبلاگ یک پلت فرم برای به اشتراک گذاری ایده ها ، ارتباط با مردم و رشد مخاطب می باشد.شاید در هر جای دیگه ای مانند پادکست به اشتراک گذاری بپردازید اما این راه ها برای کسب و کار نمی باشد.
شما برای کسب و کار خود نیاز به تبادلات مالی دارید که از طریق وبلاگ مهیا نمی شود.داشتن افراد زیاد بازدید کننده یک business محسوب نمی شود.این ابزار ها  تنها می تواند به شما در شکل گیری و برنامه ریزی یک کسب و کار کمک کنند.
 

 
 
10. هرگز شروع نکردن :
خیلی ها صحبت می کنند در مورد کسب و کار خود اما بعد از یکسال میبینید خبری از آن ها نیست ! .
این شاید بزرگترین اشتباه باشد.شروع یک کسب و کار یک موضوع نامطمئن است،اما شروع نکردن خودش بزرگترین شکست می باشد.
تا زمانی که ترس از شکست بر شما غلبه کند، یک شکست خورده می باشید.
بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که نترسید.اشتباهات بخشی از این فرآیند هستند.تا اشتباهی نباشد ،پیشرفتی وجود نخواهد داشت.در این راه افراد زیادی هستند ، پس شما تنها نیستید.
 
 

اطلاعات تماس

 

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
021-88146121
  www.hpmobin.ir
 تهران خیابان شریعتی نبش خیابان پلیس پلاک ۶۳۳ واحد یک