مقالات آموزشی

 
پاتریک لنچیونی کتابی نوشت به نام (پنج دشمن کار تیمی) .او به معرفی پنج افت کارتیمی پرداخته است که به صورت خلاصه در اینجا آورده می شوند، شما بررسی کنید ایا این آفتها در سازمان شما وجود دارند یا خیر؟ اگر جواب آری است پس برای درمان آن با نگرش سیستمی و روحیه ی همدلی اقدام کنید تا تیمی مقتدر در بازار رقابتی داشته باشید.

1-آفت نخست بی اعتمادی اعضای تیم به یکدیگر است.ریشه ی این آفت بی میلی اعضای تیم به آسیب پذیر شدن در میان جمع است. آن دسته از اعضای تیم که از صمیم قلب سفره ی دل خود را در حضور دیگران نمی گشایند و ضعفها و خطاهای خود را پنهان می کنند ، زمینه ی بروز اعتماد را نابود می کنند.

2-قصور در ایجاد اعتماد زیانبار است. زیرا زمینه سازه آفت دیگری است که ان را ترس از برخورد می نامیم .

3-نبود برخوردهای سالم زمینه سازمشگل دیگری می شود که نبود تعهد نام دارد.اگر افراد نتوانند در جریان بحث های باز و پرشور ،نظرهای خود را بگویند،هیچ گاه  و یا دست کم بندرت خود را به تصمیم هایی که گرفته می شود پایبند می دانند؛هرچند در نشستها و حضور دیگران تظاهر به پذیرش آن تصمیم ها میکنند.

4- به سبب نبود تعهذ . مشارکت واقعی ،استعداد پرهیز از مسئولیت پذیری و جوابگو شدن را در خود تقویت میکنند که همان آفت چهارم است.
 

5-کوتاهی در مسئولیت خواستن از یکدیگر ،زمینه ساز آفت پنجم می شود. بی توجهی به هدف و نتیجه ی کار هنگامی هنگامی پدید می اید که اعضای تیم نیازهای فردی یا حتی نیازهای قسمتهایشان را برهدفها و نصابهای تیمی ،برتر بدانند.
 

اطلاعات تماس

 

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
021-88146121
  www.hpmobin.ir
 تهران خیابان شریعتی نبش خیابان پلیس پلاک ۶۳۳ واحد یک